Barcelona je prvým finalistom Ligy majstrov, hoci prehrala na Bayerne

12.05.2015 Celý región

Bratislava 12. mája (TASR) - Po prvom polčase utorňajšej semifinálovej odvety Ligy majstrov 2014/2015 viedli futbalisti FC Barcelona nad domácim Bayernom Mníchov 2:1. Katalánsky klub v prvom meraní síl zvíťazil presvedčivo 3:0 a suverénne mieri do finále, ktoré sa hrá 6. júna v Berlíne.

Do odvety poslali tréneri oboch tímov Pep Guardiola a Luis Enrique rovnaké zostavy ako v prvom súboji. Skóre v mníchovskej Allianz Arene otvoril v 7. minúte domáci stopér Mehdi Benatia, ale nádeje Bayernu na postup dlho nevydržali. V 15. minúte vyrovnal po akcii Lionela Messiho s Luisom Suarezom brazílsky útočník Neymar a ten istý hráč v 29. minúte po prihrávke Suareza poslal hostí do vedenia.

Semifinále LM 2014/2015, odveta:
Bayern Mníchov - FC Barcelona 3:2 (1:2)
Góly: 7. Benatia, 59. Lewandowski, 74. Müller - 15. a 29. Neymar. Rozhodoval: Clattenburg (Angl.), ŽK: Rafinha, Thiago Alcantara - Rakitič, 70.000 divákov.
Bayern: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Alonso - Lahm (68. Rode), Thiago Alcantara, Schweinsteiger (87. Martinez) - Müller (87. Goetze), Lewandowski
Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitič (72. Mathieu), Busquets, Iniesta (75. Xavi) - Messi, Suarez (46. Pedro), Neymar